HırdavatHaberleri

TÜRKİYE'NİN MARKASI KOTON'DAN, 100. YIL KONSERİ

Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdiler.
Türkiye'nin markası Koton, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla örnek bir etkinliğe imza attı. Koton Cumhuriyet Korosu, Atatürk'ün sevdiği türkülerin seslendirildiği anlamlı bir konser düzenledi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla özel bir çalışmaya imza atan Koton, Cumhuriyet'in 100.Yılı Komitesi'ni kurdu. Komite, 2023 yılının başından beri örnek çalışmaları da hayata geçirdi. 100. yıl temalı koleksiyonların yanı sıra Koton, Cumhuriyet'in kazanımlarında simge olan kentlere de ziyaretler düzenledi. Türkiye'nin markası Koton, Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla anlamlı bir konser düzenledi. Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserde Koton Cumhuriyet Korosu tarafından Atatürk'ün sevdiği türküler seslendirildi.


"ATAMIZA VE CUMHURİYETE BORÇLUYUM"
Koton'da 5., 10. ve 20. yılını dolduran isimlere kıdem ödülü verdiklerini Breaking News Turkey’den Elif Tayhan’a ifade eden Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, "100. yılda böylesi bir ödülün çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Koton olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Yaklaşık bir sene önce biz bir komite kurduk. Bu yıl hiç unutulmaması gereken bir yıl aslında... Bizler de 36 yıllık bir markayız. Cumhuriyet sayesinde buradayız, bugün burada kadınlarımızı giydirebiliyorsak, modern, şık ve trent parçalar yapıyorsak, kadınların hayatlarına güzellik katabiliyorsak Cumhuriyetimizin sayesindedir. Onun için bizim bir gönül borcumuz var. Ben ayrıca kadın bir girişimciyim, Atamıza ve Cumhuriyete çok şey borçluyum. Cumhuriyet demek fırsat eşitliği demek. Kadınlara da seçme ve seçilme hakkını dünyada ilk Atamız verdi. Biz Cumhuriyet çocukları ve kadınları olarak bu markayı yaratabildik, o nedenle minnetim sonsuz" diye konuştu.


"SONSUZA DEK CUMHURİYET"
Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla bir senedir birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz ise, "Yılbaşında 'bu sene her ay Atatürk ve Cumhuriyetin izini takip edeceğiz' dedik. Selanik'ten başladık. Her ay Kurtuluş Savaşı'nda ve Atatürk'ün hayatında önemli bir yeri olan illeri ziyaret ettik. Atatürk'ün o yüksek dehasını bir kez daha gördük, yeniden öğrendik ve öğrettik. Çalışanlarımız bir kez daha hatırladı, müşterilerimize hatırlattık. Ne mutlu ki Atatürk ve Cumhuriyet bize bu cennet vatanı emanet bıraktı. Atatürk'ün izinden giderken muhteşem mücadeleyi ve Atatürk'ün dehasını bir kez daha hatırladık. Haftanın belirli günlerinde mağazalarımızda Atatürk'ün sevdiği türküler çalışıyor. Bununla ilgili sosyal medyadan da yayınlar yapıyoruz. Bütün yıl boyunca Cumhuriyetin 100. yılını iyi kutladığımıza inanıyorum. Sonsuza dek Cumhuriyet..." dedi.

Hirdavatsitesi: Alışveriş, Trend, Tasarım

hirdavatsitesi.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Breaking News firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.